Bu Kategoridesiniz : / 03 Temmuz 2019 Çarşamba 15:02

Arkas Line’a Çevresel Gemi Endeksi Ödülü

Dünya Limanları İklim Girişimi tarafından oluşturulan Çevresel Gemi Endeksi Ödülü bu yıl Arkas Line’a verildi.

Dünya Limanları İklim Değişiklikleri İnisiyatifi’nin iklim değişikliği ile mücadele ve hava kalitesinin iyileştirilmesi için 2008 yılında başlattığı Çevresel Gemi Endeksi Ödülüne bu sene Arkas Line layık görüldü. Türkdeniz’in haberine göre, Marseille Grand Maritime Limanı (GPMM) tarafından gerçekleştirilen törende ödülü Marsilya Limanı İcra Kurulu Başkanı Hervé Martel Arkas France Satış ve Pazarlama Direktörü Etienne Snijders’e verdi.

‘GURUR DUYUYORUZ’

Ödülünü alan Snijder’s burada yaptığı konuşmada, çevrenin korunması konusunda sanayilerin itici güç olması gerektiğini belirterek, “Arkas olarak bu noktada sıkı çalışıyor kurallara ve çevre standartlarına saygı duyarak güzel bir performans sergiliyoruz. Ancak aynı zamanda bu standartları önceden öngörerek buna göre yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda çevreye duyarlılık ve ekonomik kalkınmayı birbirine yaklaştıran her sürdürülebilir girişimi memnuniyetle karşılıyoruz ve bu ödülü Marsilya Limanı yetkililerinden almaktan gurur duyuyoruz” dedi.

İLERİ TEKNOLOJİ

Çevresel Gemi Endeksi, bir gemi tarafından yayılan azot oksit (NOx) ve kükürt oksit (SOx) miktarını değerlendirerek geminin sera gazı emisyonu hakkında bir rapor hazırlıyor. Arkas Line’ın filosundaki ileri teknoloji ile donatılmış yeni nesil-eko dizayn gemiler; dünya denizciliğinde enerji verimliliği konusundaki uluslararası kurallara uygun makine özelliklerine ve tekne dizaynına sahip. Ağır yakıt kullanımına müsait makinelere sahip olan gemiler eski nesil gemilere kıyasla yüzde 25’e varan yakıt tasarrufu sağlayarak zehirli gazların doğaya salınımını minimuma indiriyor.

 benzer haberler

Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’na geri sayım başladı  

Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’na geri sayım başladı

DFDS’nin en yeni gemisi, Türkiye’nin hizmetinde  

DFDS’nin en yeni gemisi, Türkiye’nin hizmetinde

İDO ‘dan Kadıköy İskelesi’nde 19 Mayıs coşkusu  

İDO ‘dan Kadıköy İskelesi’nde 19 Mayıs coşkusu