Bu Kategoridesiniz : 04 Ekim 2017 Çarşamba 15:47

Gemiden vagona direkt tahliye, Çelebi Bandırma’ya talebi artırdı

Konum avantajını, hinterlandındaki ulaşım ağlarını aktif kullanarak dahada geliştiren Çelebi Bandırma Limanı, bu özelliğiyle demiryolu ve denizyolunun kombine kullanımında güzel bir örnek teşkil ediyor.

Rıhtımlara kadar ulaşan demiryolu bağlantısıyla müşterilerine direkt gemiden vagona tahliye opsiyonunu sunabilen Çelebi Bandırma Limanı,  bu sayede lojistik maliyetlerin düşürülmesine büyük katkıda bulunarak hem ithalatta hem de ihracatta tercih noktası haline geldi. 2016 yılıyla birlikte demiryolu ile entegre taşımalara hız veren liman, başarılı operasyonları nedeniyle 2017 yılında bu taşımayı tercih eden müşteri pörtföyünü oldukça artırmış durumda. Vagonların sürekli liman etrafında stoklandığı ve görülmeye alışıldığı limanda 1 yıl önce sadece parça yükler bu yolu kullanabilirken, bugün arpa, buğday, mısır türevleri dahil tüm hububat ve katı yük grupları gemiden direkt rıhtım vinçleri marifetiyle elleçlenerek vagon üzerine konan open top konteynerlere yüklenmekte ve demiryolu aracılığıyla taşınmaktadır.

Bandırma Limanı Kesintisiz Hız Sağlıyor

Halihazırda vagon ile yük elleçleme operasyonları devam eden ve Ulusal demiryolu ağı ile hinterlandında bulunan Balıkesir, Kütahya, Manisa ve Eskişehir gibi endüstri bölgelerine ekonomik ve kesintisiz bağlantı sağlayabilen Bandırma Limanı, benzer operasyonların yakın gelecekte artarak devam etmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Müstesna konumu, gelişmiş multimodal altyapısı ve buna uygun makine ve ekipman parkı ile Çelebi Bandırma Limanı, ülkenin en donanımlı birkaç limanından biri. Çağımızın gelişen taşıma metodu olan tren yolunun rıhtımlara kadar girebilmesi hinterlandın Afyon, Konya ve Çanakkale bölgelerine kadar ulaşabilmesine imkan sağlıyor.

ULAŞIM SEKTÖRÜ

Etiketler: , , , ,

 benzer haberler

Türkiye’nin en büyük tren feribotu ilk seferine hazır  

Türkiye’nin en büyük tren feribotu ilk seferine hazır

U.N. RO-RO, 2019’a iddialı hedeflerle giriyor  

U.N. RO-RO, 2019’a iddialı hedeflerle giriyor

Türk Denizcilik Sektör  Anadolu Sigorta Güvencesinde  

Türk Denizcilik Sektör Anadolu Sigorta Güvencesinde